Gevulde pastaschelpen met romige pompoensaus en feta

We zitten volop in het pompoenseizoen! Je kan er zoveel verschillende gerechten mee uit. Zoals deze ovenschotel (die je vast heel lekker zal vinden!) van grote pastaschelpen, opgevuld met gehakt, met een romige pompoensaus en feta. Heerlijk!

Wat heb je nodig? (4 personen)

  • 800 gram gehakt
  • 500 gram grote pastaschelpen
  • 350 gram room
  • 250 gram pompoenpuree (dit kan je kopen of zelf maken)
  • 2 sjalotten (in stukjes)
  • 100 ml witte wijn
  • lookpoeder
  • tijm
  • peper
  • zout
  • verse en gedroogde salie
  • 50 gram feta (in blokjes)
  • 100 gram geraspte kaas
  • olijfolie

Pompoenpuree:

  • 1 butternut pompoen
  • zonnebloemolie

Bereiding:

Voor de pompoenpuree, verwarm de oven voor op 180°C. Schil de pompoen en snij in blokjes (verwijder de zaadlijsten). Verdeel de pompoen over een beklede bakplaat en besprenkel met zonnebloemolie. Zet 30 minuten in de oven. Mix daarna de gare pompoenblokjes tot puree in een blender. Hou voor dit gerecht 250 gram puree bij en verdeel de rest in potjes van +/- 200 gram om in te vriezen voor later gebruik.

Verhit een beetje olijfolie in een pan. Bak hierin het gehakt. Kruid met tijm, peper en zout.

Verwarm de oven voor op 200°C.

Kook ondertussen de pasta gaar.

Verhit voor de saus een beetje olijfolie in een diepe pan. Bak hierin de sjalot glazig. Voeg daarna de wijn toe. Laat uitkoken tot het vocht is verdampt. Kruid met lookpoeder. Voeg de room en de pompoenpuree toe. Kruid met salie, peper en zout. Laat de saus sudderen om een middelhoog vuurtje zodat het kan indikken.

Giet de pastaschelpen af en vul deze met het gehakt en leg in een ingevette (ruime) ovenschaal. Verdeel de saus over de pasta en werk af met een laagje geraspte kaas. Zet ongeveer 10 minuten in de oven.

Werk als laatste af met blokjes feta en verse salie.

Smakelijk!

gevulde pastaschelpen met romige pompoensaus en feta

Volg Vickylicious ook op Facebook, Instagram, Pinterest en Twitter!

2 gedachten over “Gevulde pastaschelpen met romige pompoensaus en feta

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s